close
Jaki wybrać tusz do drukarki atramnetowej?

Jaki wybrać tusz do drukarki atramnetowej?

Drukarki są urządzeniem powszechnego użytku, używanym nie tylko w domach prywatnych, lecz także w różnorodnych firmach oraz instytucjach. Kupując taki sprzęt warto zwrócić uwagę na koszty zakupu materiałów eksploatacyjnych, ponieważ w dłuższej perspektywie czasu decydują o tym, czy użytkowanie drukarki jest ekonomiczne.

Większość drukarek atramentowych wyposażona jest w nieduże pojemniczki z tuszem zarówno białym, jak i kolorowym. Po ich zużyciu można je wymienić na nowe lub też napełnić ponownie tuszem określonego koloru.

Tusze do drukarek to nic innego jak pojemnik z atramentem i odpowiednim wyposażeniem elektronicznym, które podaje tusz do głowicy drukarki.

Przed podjęciem decyzji o kupnie tego urządzenia warto zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj tuszu ono wykorzystuje, bowiem od jakości atramentu w o ogromnym stopniu zależy jakość wydruku, w szczególności, gdy chodzi o drukowanie fotografii czy ważnych dokumentów.

Rodzaje tuszy do drukarek

Tusze do drukarek można generalnie podzielić na dwa typy. Wymienia się:
– tusze pigmentowe
– tusze barwnikowe

Pierwsze z wymienionych tuszy pozwalają uzyskać wydruk o bardzo ostrych konturach. Doskonale drukują one każdy tekst, jak i grafikę bez względu na to, czy papier będzie złej jakości czy też będzie charakteryzował się nietypową strukturą. Nadają się one znakomicie do drukowania wizytówek, dyplomów oraz różnorodnych treści na papierze czerpanym.

Natomiast tusze barwnikowe wymagają zawsze zastosowania papieru wysokiej jakości. Niemniej ich ogromną zaletą jest to, że można w tym przypadku dość łatwo mieszać ze sobą kolory. Zatem jeśli zamierzamy często drukować zdjęcia, to wówczas warto wybrać taki typ tuszów. Większość dostępnych na rynku drukarek atramentowych wykorzystuje tusze barwnikowe.

Niemniej na rynku coraz częściej pojawiają się już drukarki, które korzystają zarówno z tuszów pigmentowych, jak i barwnikowych. Polecane są one dla tych osób, które liczą podczas wydruku na żywe kolory oraz ostre kontury. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl/.

Tusze do drukarek – a ich ceny

Ceny tuszy są bardzo zróżnicowane. W głównej mierze są one uzależnione modelu drukarki. Cena atramentów w ogromnej mierze wpływa na koszty eksploatacji tych urządzeń atramentowych.

Warto wiedzieć o tym, że tusze dostosowane wyłącznie do wydruku zdjęć są znacznie droższe od tych, które adresowane są przede wszystkim do prac biurowych czy też wydruku tekstu w barwach czarno-białych.

Ponadto w zależności od modelu drukarki, zużywa ona więcej bądź też mniej tuszu, co wpływa w znacznej mierze na ekonomiczność tego urządzenia.

Spotkania firmowe z dala od dusznych sal biurowych

Zestaw wypoczynkowy do salonu – zadbaj o komfort w swoim domu