close
Jaką firmę założyć?

Jaką firmę założyć?

Wiele osób, szczególnie wśród przedstawicieli młodego pokolenia myśli o założeniu własnej działalności gospodarczej. Kusi nas perspektywa niezależności, bycia swoim własnym życiem i decydowaniu o rozwoju kariery. Czasami dokładnie wiemy, czym miałaby się zajmować nasza firma, mamy konkretną wizję i cel. Jednak bywa i tak, że po prostu chcemy mieć działalność, a nie zastanawialiśmy się jeszcze, co dokładnie będziemy w niej robić. Jakie zatem opcje daje nam rynek i którym z nich warto się dokładniej przyjrzeć?

Usługi

Im bogatsze staje się społeczeństwo, tym bardziej kwitnie sektor usług. Ludzie nie chcą samodzielnie dokonywać drobnych napraw czy nawet malować paznokci. Jest to więc dobry sektor na rozwój nowej firmy. Pewne usługi, na przykład kosmetyczne konsumenci chcą mieć wykonane z wygody, a inne, chociażby usługi hds dlatego, że sami nie są w stanie ich wykonać. Jak dużą mamy konkurencję? Możemy to sprawdzić badając rynek. Najprostszym i najszybszym do wykonania wstępem do tego jest wpisanie w wyszukiwarkę na przykład frazy „usługi hds warszawa” i przekonanie się, jak duża jest nasza konkurencja i co ona dokładnie oferuje oraz jakie ceny dominują na rynku. Dzięki temu będziemy wiedzieli, czy w ogóle opłaca się zainteresować tematem.

Sprzedaż

Obok działalności usługowej, drugim wiodącym sektorem jest ten związany ze sprzedażą. Konkurencja w nim jest co prawda ogromna, ale nie oznacza to, że otwierając nowy sklep czy zakładając markę nie mamy szansy na sukces.
Najważniejsze to znaleźć odpowiednią niszę, która jest pusta i ją wypełnić. Może w naszym niewielkim mieście nie ma żadnego porządnego sklepu z odzieżą męską? A może w żadnym ze sklepów internetowych, które przeszukiwaliśmy nie mogliśmy znaleźć dobrze skrojonych marynarek z lnu? Kiedy znajdziemy niszę, która nie jest zapełniona, mimo potrzeb rynku, mamy ogromną szansę na odniesienie sukcesu. W dzisiejszych czasach warto szczególną uwagę poświęcić sklepom internetowym – coraz częściej to w nich klienci decydują się robić zakupy.
Kluczem do założenia firmy, która osiągnie sukces na rynku jest przede wszystkim jego dokładne zbadanie. Zarówno w przypadku działalności usługowej, jak i tej związanej ze sprzedażą dóbr, musimy dowiedzieć się jakie są potrzeby rynku i czy są one odpowiednio zaspokojone. Zacznijmy od ogólnych poszukiwań różnych firm w sieci. Wpiszmy w wyszukiwarkę na przykład „usługi hds warszawa”, „jeansowe plecaki łódź” czy „książki medyczne wrocław” i sprawdźmy, jak dużą konkurencję mamy w poszczególnych branżach. Dobrym przykładem firmy ktora odnosła sukces w szybkim czasie jest http://transportprecyzyjny.pl/.

Stojaki na ulotki w dzisiejszych firmach

Fotografie na osiemnastkę