close
Jak wybrać odpowiedniego dentystę.

Jak wybrać odpowiedniego dentystę.

8 lutego 2017831Views

Wybór lekarza stomatologa jest niezwykle istotną kwestią w naszym życiu.
Czy sobie to uświadamiamy? Zdecydowanie nie. Każdą wizytę odkładamy i mamy w zasadzie nadzieję, że uda się ją całkowicie przesunąć w czasie na odległą przyszłość– zwaną nigdy.

A warto by przyjrzeć się naszym specjalistom w mieście, aby w razie czego nie iść na ślepo do kogoś, kto niekoniecznie nam pomrze.

Diagnoza problemu

Najpierw powinniśmy się zastanowić nad tym co jest zrobienia.
Gdzie nas czasem pobolewa, gdzie mamy ubytek.
Czy mamy zęby zniszczone czy bardziej chodzi nam o profilaktykę i zachowanie dobrej kondycji naszego uzębienia.
Określenie problemu jest najważniejsze, abyśmy wiedzieli do kogo się udać:

  • wada zgryzu – ortodonta
  • ubytki – stomatologia zachowawcza
  • braki zębowe – protetyka
  • korzenie, torbiele – chirurg stomatologiczny

Atmosfera i klimat

Ciepłe pomieszczenia, miła kadra i uśmiechnięty lekarza – wszystko to wpływa na nasze pozytywne nastawienie i odczuwanie mniejszego strachu.
Czy w gabinecie znajduje się telewizor, możliwość słuchania muzyki? Liczy się wszystko co pomoże nam się zrelaksować i na chwile zapomnieć o możliwości odczuwania bólu.

Doświadczenie lekarza

Ważne jest, aby dentysta Wilanów był doświadczony i miał umiejętności odpowiednie do swojej specjalizacji. Najlepiej wcześniej dowiedzieć się, kto w naszej okolicy jest najlepszym ortodontą, a kto protetykiem i udać się do tego, kto jest najlepszy i cieszy się najlepszym zaufaniem publicznym

Gabinet stomatologiczny

Tu zwróćmy uwagę przede wszystkim na lokalizację – jeśli jesteśmy z większego miasta liczyć się będzie mozliwość darmowego parkingu pod stomatologiem i czas dojazdu. Sprawdźmy ceny i sprzęt proponowany przez wybranego lekarza. Pamiętając, że wizytę będzie się powtarzać wielokrotnie warto sugerować się nawet drobną różnicą cenową.
Sprzęt natomiast powinien być przede wszystkim sterylnie zachowany i czysty. Czasem warto udać się do małego osiedlowego stomatologa z wieloletnim stażem, niż do młodego lekarza zatrudnionego od niedawna w nowej klinice. O wszystkie szczegóły możemy spytać się telefonicznie, jeśli nie chcemy udawać się w wiele miejsc i tracić czasu. Jeśli jednak dokonamy już wyboru można udać się osobiście do gabinetu i sprawdzić czy podane informacje pokrywają się z rzeczywistością.

Australia… na wyciągnięcie ręki!

Legendy miejskie, w które wierzymy