close
Jak wybrać głośniki dla dziecka?

Jak wybrać głośniki dla dziecka?

25 lutego 2015audiogłośniki1683Views

Jeżeli Twoje dziecko otrzymało już swój pierwszy komputer, zadbaj również o jego dogodne wyposażenie. Głośniki dla dziecka nie muszą posiadać doskonałej specyfikacji, jednak muszą się sprawdzić podczas odtwarzania bajek oraz gier i spełniać swoją funkcję przynajmniej przez kilka lat. Dobrze by było, gdyby podobały się również Twojemu maluchowi.

Dylematy przyszłej kobiety, czyli jaki wybrać kolor

Wbrew pozorom decyzja ta jest ważniejsza od faktycznych właściwości głośników. Przynajmniej w wieku dziecięcym, gdy wszystko co posiadamy udekorowane jest postaciami z bajek, z którymi identyfikują się nasze pociechy. Szczęśliwie producenci wyczuli tę żyłę złota i zaczęli wypuszczać na rynek produkty z motywami z kreskówek Disneya, jak również sprzęt elektroniczny w wielu kolorach oraz wzorach. Uważaj jednak, żeby nie popełnić faux pas wybierając dla malucha głośniki, bo przecież motyw księżniczek nijak nie pasuje do plakatu Hello Kitty znajdującego się nad łóżkiem. Myślisz, że jeżeli posiadasz syna problem Cię ominie? Nic bardziej mylnego… Przecież kolega z klasy dostał na urodziny cały sprzęt opatrzony wizerunkiem Spider-Mana, i innych chłopców w szkole zżera zazdrość podczas tych przechwałek. Szczęśliwie głośniki nie są zakupem na całe życie, można więc pozwolić cieszyć się dzieciom kilkoma latami przyjemności.

Fascynacja rock’n’rollem – sprzęt dla nastolatka

Kiedy Twój syn lub córka wyrośnie już z okresu zachwytu nad świnką z wieczorynki oraz innymi bohaterami dzisiejszej dziecięcej popkultury, przychodzi moda na coś nowego – muzykę. I dobrze, bo do tego właśnie przeznaczone są głośniki. Zwróć zatem uwagę na zawartość zestawu – ile zawiera głośników, czy posiada subwoofer wzmacniający basowe dźwięki, a także jaka jest moc urządzenia. W przypadku nastoletniej duszy nie należy jednak przesadzać z tym ostatnim punktem, gdyż w przeciwnym razie nie opędzisz się od sąsiadów narzekających na ciągłe wycie ulubionych wokalistów Twojego dziecka, jak również samemu nie zaznasz chwili spokoju od muzyki dobiegającej z pokoju obok.

Zabierz swoją muzykę ze sobą, czyli głośniki przenośne

Coś dla prawdziwego młodego fana muzyki. Syn jedzie na wycieczkę szkolną, lecz nie chce rozstawać się z ulubionymi artystami? Ba, chce dzielić się swoją pasją z kolegami i koleżankami podczas wyjazdu? Idealnym rozwiązaniem będą zatem przenośne głośniki. Przez kilka ostatnich lat ten niedoceniany sprzęt diametralnie zmienił swój wizerunek i z nieprzydatnego gadżetu stał się doskonałym towarzyszem każdej podróży. Dźwięk wydobywający się z głośników jest czysty i głośny jak na niewielkie kolumienki. Dodatkowo większość modeli posiada opcję podłączenia go do urządzeń przy wykorzystaniu technologii bluetooth, dzięki czemu nie muszą posiadać one kabla z odpowiednią końcówką. Właściwie wcale nie muszą posiadać kabla!
Specyfikacja głośników jest istotna dla każdego fana muzyki, jednak pamiętaj, aby nie popadać w zakupowe szaleństwo i dopasowywać sprzęt do potrzeb Twoich oraz Twoich bliskich.
 

Czym się kierować przy wyborze drabiny?

Jak wybrać najlepszą klawiaturę?