close
Jak przebiega depilacja laserowa bikini?

Jak przebiega depilacja laserowa bikini?

Każda kobieta ma problemy z owłosieniem i częstą depilacją (szczególnie kiedy wykonuje się ją w domu). Warto jest więc skorzystać z depilacji laserowej, która jest szybka i skuteczna.

Na czym to polega?

Depilacja taka polega na niszczeniu włosa przy pomocy wiązki światła laserowego. Wypala ono komórki odżywcze włosa i dzięki temu zapobiega jego ponownej regeneracji oraz odrastaniu. Każdy z włosów zbudowany jest z trzonu – widocznego na zewnątrz, który osadzony jest w mieszku włosowym – wewnątrz skóry. Na dnie mieszka włosowego znajduje się macierz. Jest to aktywnie wzrastająca część włosa. Występuje ona razem z brodawką, która dostarcza jej pożywienia.
Aby usunąć włos trzeba zniszczyć jego mieszek włosowy wraz z macierzą. Pomocna jest w tym właśnie depilacja laserowa bikini. Światło lasera (o długości wynoszącej mniej więcej 800nm) wnika w skórę właściwą. Tam energia optyczna jest absorbowana przez barwnik znajdujący się we włosie, czyli melaninę. Powoduje to błyskawiczne podgrzanie trzonu włosa i mieszka włosowego, co skutecznie je uszkadza. Skutkiem tego uszkodzenia jest usunięcie włosa i brak jego późniejszej regeneracji.

Fazy wzrostu włosa (istotne dla procesu depilacji)

Każdy włos w ciele przechodzi przez trzy fazy wzrostu. Są to:
– anagen,
– katagen,
– telogen.
Anagen jest fazą wzrostu: wtedy trzon ściśle tkwi w mieszku, a we włosie następują intensywne podziały komórkowe. Kolejna faza – katagen jest fazą uśpienia, w której włos przestaje już rosnąć. Tkwi on w mieszku włosowym, ale następuje zerwanie połączenia między jego trzonem, a macierzą mieszka. Telogen to faza spoczynku: włos pozostaje zakotwiczony w mieszku włosowym, ale powoli wysuwa się i wypada.
Należy zauważyć, że depilacja laserowa bikini skuteczna jest jedynie w przypadku włosów znajdujących się w fazie wzrostu, czyli w anagenie.

Depilacja laserowa bikini – pełen proces

Po zabiegu depilacji laserowej wypadną wszystkie włosy. Jednakże, włosy usunięte na stałe, to tylko te, w których zniszczono komórki macierzy. Jest to najczęściej 30-50% włosów (bo są one np. w różnych fazach wzrostu).
Należy zwrócić uwagę na to, że kolejny zabieg powinien być wykonany w takim odstępie czasu, aby włosy nie usunięte znalazły się w kolejnej fazie anagenu. Dla wszystkich kobiet zastanawiających się nad depilacją laserową bikini jest ta, że emitowana przez laser fala długości przenika tylko wewnątrz skóry. Dlatego ego działanie jest powierzchniowe i nie ma wpływu na funkcjonowanie organizmu.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

Jak dobrze opiekować się seniorem?

Piękno Prowansji powraca we wnętrzu