close
Jak łatwo pomalować felgi?

Jak łatwo pomalować felgi?

15 listopada 2017malowanie felgspray do felg609Views

Wydaje się, że wiele prac renowacyjnych przy samochodach można wykonywać bez pomocy fachowców. Jedną z takich czynności jest malowanie felg. Również kompletną renowację można wykonać przed domem, czy też w garażu, choć jest to już nieco trudniejsze.

Ułatwienia dla amatorów

Obecnie istnieje wiele preparatów do malowania i ogólnej odnowy felg, których użycie zdaje się być dziecinnie proste. Przede wszystkim, całkiem skutecznie można je pomalować sprayem do felg. Trudno wyobrazić sobie preparat łatwiejszy w obsłudze.
Warto zauważyć, że obecnie wszystkie warstwy lakieru, podkładowy, bazowy oraz bezbarwny, można bez trudu znaleźć w formie sprayu do felg. Z tego względu, niezależnie od wiedzy motoryzacyjnej i sprawności manualnej, każdy może dziś sam skutecznie zadbać o swoje felgi.

Jak przebiega malowanie?

Najważniejszymi etapem malowania felg jest nakładanie lakieru. Jak wspomniano, dzisiaj najczęściej wykorzystywany przez amatorów jest spray do felg. Trzy rodzaje sprayu należy nakładać dokładnie oraz w odpowiedniej kolejności.
Pierwszy w kolejności jest oczywiście lakier podkładowy. Jego zadaniem jest rzecz jasna stworzenie powierzchni nadającej się do nałożenia właściwego sprayu do felg. Tym właściwym jest kolorowy lakier bazowy. Może być on srebrny, co jest standardem, jednak dzisiaj dostępne są również spraye do felg w wielu innych wariantach kolorystycznych.
Po nałożeniu wymienionych sprayów pozostaje już jedynie ich zabezpieczenie lakierem bezbarwnym. Właściwie jedynym jego zadaniem jest ochrona felg przed zniszczeniem oraz przed utratą koloru. Należy również pamiętać, iż aby malowanie zakończyło się pełnym sukcesem, trzeba pozwolić lakierowi wyschnąć. Dotyczy to każdej z trzech warstw. Po prostu, zanim poprzednia warstwa nie wyschnie, nie powinno się nakładać następnej.

Różne rodzaj lakierów

Powyżej zasugerowano, iż najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze sprayu do felg. Rzeczywiście, spray do felg jest sposobem na łatwe, a jednocześnie skuteczne pomalowanie każdego rodzaju felg. Jednakże, istnieją też inne środki, przy pomocy których można zmienić barwę felg. Jednym z nich jest guma do felg.
Co ciekawe, guma również występuje w postaci sprayu. Jej obsługa jest jeszcze łatwiejsza, stąd też interesuje się nią wielu amatorów. Należy jednak zauważyć, iż malowanie gumą w sprayu nie jest zbyt dokładne. O ile produkt ten nieźle sprawdza się w przypadku aluminiowych felg, o tyle daje słaby efekty jeśli chodzi o felgi stalowe.
Spray do felg kupisz na Lakiery24.com

Gdzie można kupić używane części samochodowe?

Ostre i niezawodne noże kuchenne