close
Implanty zębów – zachwycaj „nowym” uśmiechem”

Implanty zębów – zachwycaj „nowym” uśmiechem”

14 sierpnia 2015Implanty zębów962Views

Bieg czasu pozostawia swoje znamię nie tylko w wyglądzie skóry, postawie czy kolorze włosów, ale także uzębieniu. Nasze zęby stają się coraz bardziej kruche, zaczynają wypadać. Problem ubytków w uzębieniu nie dotyka jednak tylko osób starszych, ale także ludzi w różnym wieku, którzy z powodu urazów mechanicznych stracili zęby. Stomatologia wychodzi naprzeciw takim przypadkom i proponuje rozwiązanie – implanty zębów.

Czym tak naprawdę jest implant?

Implant to nic innego jak tytanowa śruba, która ma za zadanie zastąpić korzeń utraconego zęba. Na podstawie implanta umieszcza się sztuczny ząb, tzw. koronę. Medycyna w tym kierunku jest na tyle rozwinięta, że nie zawsze
występuje konieczność wszczepiania takiej samej ilości implantów ile posiada się ubytków. W takim przypadku wystarczy założyć implanty zębów w kilku punktach i na nich oprzeć nawet całą protezę. Zakładanie implantów wydaje się być skomplikowanym zabiegiem, jednak tak naprawdę składa się on tylko z trzech etapów. Zaczyna się od wszczepienia implantu, poprzez wkręcenie gojącej śruby, a kończy zamocowaniem sztucznego zęba. Zęby, które
zostają odtworzone są praktycznie takie same jak własne zęby, dlatego pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Ważne jest również, że implanty zębów nie mają wpływu na zdrowe zęby, ponieważ nie są z nimi połączone w naturalny sposób.

Higiena jamy ustnej – podstawa trwałości implanta

Oczywiście po zakończonym zabiegu istotne jest odpowiednie dbanie o higienę jamy ustnej i regularne wizyty kontrolne u dentysty, w celu zapewnienia jak największej trwałości implantów. Pamiętajmy jednak, że dla najlepszego efektu należy udać się do sprawdzonego stomatologa, który dobierze takie implanty zębów, żeby były one jak najbardziej trwałe, funkcjonalne oraz nie wyróżniały się swoim kolorem na tle pozostałych zębów.

Cztery pytania, które musisz sobie zadać przed wyborem sali weselnej

Moc agregatu – jak ją dobrać?