close
Hyundai Coupe

Hyundai Coupe

14 lipca 2015Hyundai Coupe1064Views

Hyundai Coupe to model samochodu sportowego, który łączy w sobie zaawansowaną technologię i azjatycką precyzję wykonania z wyjątkowo estetyczną linią. Jak dotąd na rynek wprowadzono dwie generacje tego modelu, pierwszą produkowano w latach 1996 – 2002. Drugą datuje się na lata 2002 – 2009, a pewnego rodzaje kontynuację stanowi nowy model Genesis Coupe z 2008 roku. Stopniowo zwiększono zewnętrzne, jak i wewnętrzne gabaryty auta, ale też nieznacznie zmodyfikowano linię pojazdu. Wprowadzono również dodatkowe możliwości dla układu kierowniczego (np. 6 -biegową automatyczną skrzynię biegów). Kompaktowe auto wyróżnia się nie tylko wyglądem, ale też funkcjonalnymi rozwiązaniami we wnętrzu oraz zastosowanymi innowacjami w wyposażeniu. Deska rozdzielcza jest niezwykle czytelna, z intuicyjnie rozmieszczonymi przyciskami. Wymiary Hyundai Coupe w zakresie wnętrza są jednak dość typowe dla sportowych modeli – o ile na przednich fotelach samochód oferuje optymalną ilość miejsca, to tylną kanapę mogą zająć tylko osoby bardzo niskiego wzrostu. Ma to związek z opadającą linią dachu. Wnętrze Hyundai Coupe nie jest więc zbyt funkcjonalne, jednak należy zauważyć, iż poszczególne elementy wykonano zgodnie z zasadami ergonomii (mimo, iż jakość niektórych elementów plastikowych pozostawia nieco do życzenia).
Opinie o Hyundai Coupe są podzielone. Wedle niektórych, ten model nie nadaje się do jazdy prawdziwie dynamicznej. Wedle innych – koszty eksploatacji Hyundai Coupe nie są wysokie, z uwagi na to, że to model nie generujący wielu awarii i niezawodny – o mocnej konstrukcji zewnętrznej. Parametrem technicznym Hyundai Coupe, który zdecydowanie zasługuje na pochwałę, jest zawieszenie umożliwiające pokonywanie wiraży w sposób dynamiczny (oczywiście na tyle, na ile pozwalają maksymalnie rozwijane prędkości oraz zdrowy rozsądek kierowcy). Nie należy jednak przy tym przeceniać takich elementów jak precyzyjność układu kierowniczego czy hamulcowego.
Najnowszy model, Hyundai Genesis Coupe można nabyć w trzech wersjach wyposażenia – Style, Premium i Executive. Na uwagę zasługuje fakt, iż w każdym z nich bezpieczeństwo zostało zapewnione na wysokim poziomie. Wyposażenie modelu Hyundai Coupe obejmuje: poduszki powietrzne przednie oraz boczne kurtynowe, umiejscowione zarówno z przodu, jak i z tyłu, aktywne zagłówki redukujące nacisk na kark podczas kolizji, systemy ABS oraz ESP. Równie istotne dla projektantów było wprowadzenie elementów umilających podróż, jak system Audio z 6 głośnikami(dostępny nawet w modelu podstawowym), klimatyzację automatyczną, regulowany fotel dla kierowcy, tempomat, a w droższych wersjach – podgrzewane siedzenia przednie oraz elektryczną regulację siedzenia kierowcy. Dodatkowo dzięki temu, iż szyby są atermiczne, można redukować używanie klimatyzacji (ponieważ we wnętrzu utrzymuje się stała, optymalna temperatura). Jeśli chodzi o koszty, Hyundai Coupe nie jest być może autem tanim, jednak jego ceny są adekwatne w stosunku do oferowanej jakości pojazdu. W zależności od posiadanego silnika oraz generacji samochodu, za Hyundai Coupe zapłacimy od 114 tysięcy do 154 tysięcy (ten model jest wyposażony w silnik o imponujących 303 KM). Ponad to na uwagę zasługuje fakt, iż wydatki związane z użytkowaniem nie są wygórowane. Zdecydowanie doskonałą opinię posiada też Hyundai w zakresie serwisowania. Na nowe modele producent daje 5 – letnią gwarancję, nie ograniczaną limitem kilometrów (łącznie z gwarancją mechaniczną na układ napędowy), 5 letnią usługę Assistance (obejmującą holowanie, pojazd zastępczy etc.) oraz 5 – letnią bezpłatną, coroczną kontrolę samochodu.
Więcej…

Wysypka – symptom bądź istota choroby

Ciekawostki piwne… nie tylko alkoholowe