close
Hinduskie techniki masażu

Hinduskie techniki masażu

Od wielu tysiącleci praktykuje się różne techniki masażu. Niektóre cywilizacje opanowały tajniki masażu do perfekcji. Jedną z nich jest bardzo stara cywilizacja Półwyspu Indyjskiego. Techniki uzdrawiające ciało i duszę pochodzą w większości z Ajurwedy- starożytnych przekazów dotyczących zachowania zdrowia. Wybierając się na masaż Ursynów doznajemy podobnych odczuć, jak przy masażach proponowanych przez Ajurwedę. W salonie masażu łączymy się z wyższym stopniem naszej świadomości i uwalniamy nasz organizm od stresu.

Masaż odprężający mięśnie twarzy

Masaż Shirodhara pochodzi z Indii i ma na celu wprowadzenie w głęboki stan relaksacji, który sprzyja wyciszeniu i medytacjom. Do wykonania masażu jest potrzebny tradycyjny garnek oraz tłoczony na zimno, ciepły olej. Masażysta skupia się na okolicy twarzy, uwalniając jej mięśnie od niepotrzebnego napięcia. Masuje okolice czoła, tak zwane „trzecie oko”.

Podobny efekt uzyskamy wybierając się na masaż Ursynów, który łączy elementy aromaterapii z tradycyjnym masażem olejami rejonów skóry twarzy oraz szyi. Ta technika pozwoli nam odciąć umysł od niepotrzebnej gonitwy myśli oraz skupić się na oddechu.

Masaż uelastyczniający: Marma-Abhyangam.

Technika masażu Marma- Abhyangam polega na masażu całego ciała wonnymi olejami i w wolnym tłumaczeniu polega na wprowadzenia do ciała witalnej energii. Dzięki tej technice ukoimy system nerwowy, pomożemy komórkom naszego ciała pozbyć się uwięzionych w nich toksyn, uelastycznimy skórę, rozluźnimy mięśnie oraz wspomożemy układ krwionośny do prężnego działania.

Warto zainteresować się wprowadzającym do ciała energię masażem. Ursynów jest dzielnicą Warszawy, gdzie możemy spotkać utalentowane masażystki, które pomogą nam wyregulować system nerwowych i zniwelować napięcia w mięśniach.

Przygotuj się na wstrząs. Vishesh- technika oparta na intensywnych doznaniach

Masaż Vishesh efektuje pozbyciem się złogów z naszych tkanek. Wszystko to dzięki energicznym ugniataniom i silnym opukiwaniom. Dzięki tego typu praktyce pobudzimy płyny związane z limfą do szybkiego pozbywania się toksycznych złogów.

Warto wybrać się na głęboko relaksujący masaż Ursynów to miejsce, gdzie możemy uświadczyć uzdrawiających technik masujących. Odpowiednio dobrany masaż to nie tylko uzdrowienia dla ciała, ale również dla umysłu i ducha. W Polsce uczymy się łączyć różne style masażu, by wypracowywać optymalne systemy. Popularnym typem masażu jest masaż indyjskimi olejami, który na moment wprowadza nas w świat dalekiego orientu.

Jak zamontować detektor gazu?

Przeszczep tłuszczu – nowinki w medycynie estetycznej