close
Grillowy niezbędnik – jakie przybory warto mieć od ręką w czasie przyjęcia w ogrodzie?

Grillowy niezbędnik – jakie przybory warto mieć od ręką w czasie przyjęcia w ogrodzie?

24 maja 20161148Views

Grillowanie to jeden z ulubionych sportów Polaków – kiedy tylko nadchodzi maj i ładniejsza pogoda każdy z nas chętnie wystawia słońce na twarz i korzysta z uroków przebywania w ogrodzie. Aby móc cieszyć się aromatycznymi przysmakami z grilla musimy jednak odpowiednio się przygotować.
Podstawą jest odpowiednio dobrany grill – najczęściej kupujemy grille z możliwością ich przenoszenia. Są one lekkie, mobilne. Na polskim rynku jest jednak znacznie więcej ciekawych modeli, również te działające na gaz. W zależności od naszych potrzeb oraz możliwości finansowych możemy wybierać pomiędzy grillami turystycznymi (idealne do użytkowania nad jeziorami, rzekami), grillami elektrycznymi (z klasycznymi palnikami) lub też grillami stacjonarnymi – dużymi urządzeniami, których powierzchnia pozwala na grillowanie dużej ilości mięsa w tym samym czasie. Zanim zdecydujemy się na konkretny model warto też zapoznać się z jego specyfikacją techniczną!

Niezbędnik miłośnika grilla

Sam grill to nie wszystko, aby móc przyrządzić smaczne jedzenie. Z pewnością musimy zaopatrzyć się w liczne akcesoria do grilla. Niezbędne będą: ścieraki, szczotki, skrobaki – wszystkie te narzędzia pozwolą nam utrzymać grilla w czystości i zachować jego doskonały wygląd przez wiele lat. W czasie przygotowania do przyjęcia musimy uchwyty do rusztu, pojemniki na tłuszcz, pędzle silikonowe, szczypce, noże, deski do krojenia, szpikulce do szaszłyków, łopatki do przewracania mięsa.
Pragnąc nieco zmniejszyć poziom zabrudzenia grilla podczas przyjęcia możemy również zaopatrzyć się w aluminiowe tacki, które zatrzymają tłuszcz. Wiele osób stosuje podobne urządzenia również do opiekania ryb.

grill ogrodowy
Grill Napoleon

Źródło fotografii: gardenspace.pl.

Wybierasz się na wakacje nad morze? Nie zapomnij o niezbędnych kosmetykach

Bielizna damska warta uwagi