close
Gniazda podłogowe niezbędne w pomieszczeniach o dużym metrażu

Gniazda podłogowe niezbędne w pomieszczeniach o dużym metrażu

Rosnąca liczba urządzeń zasilanych energią elektryczną, jakich używa człowiek, wymaga tego, aby stosować coraz bardziej nowoczesne i praktyczne rozwiązania odnośnie do sieci energetycznej. Każdy człowiek, czy to w domu, czy w miejscu pracy potrzebuje coraz więcej gniazd i coraz wydajniejsze sieci, która obsłużą wszystkie używane urządzenia.
Zapotrzebowanie na nowoczesne rozwiązania jest szczególnie istotne w miejscach pracy. Tam, gdzie przewija się wiele osób i gdzie trzeba zachować wysokie standardy odnośnie do zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, nie można stosować rozwiązań takich, jakie stosuje się w domu. Odpadają więc rozgałęźniki, a szczególnie przedłużacze. Na dużych przestrzeniach, gdzie pracuje wiele osób i każda z nich używa co najmniej komputera na swoim stanowisku pracy, stosuje się zazwyczaj instalacje podpodłogowe, na których w danym miejscu wpuszczana jest w posadzkę kaseta podłogowa. Daje to duży komfort i zapewnia użytkownikom większe bezpieczeństwo.

Gniazda podłogowe praktyczne w dużych pomieszczeniach

W miejscach, gdzie w jednym pomieszczeniu pracuje wiele osób, na przykład w biurach typu open space, instalacja prowadzona pod podłogą jest jedynym rozsądnym sposobem na to, aby wyposażyć każde stanowisko pracy w dostęp do prądu i innych mediów. Wówczas przy każdym stanowisku pracy montuje się gniazdo podłogowe, w którym są gniazdka elektryczne, gniazdo dostępu do internetu czy sieci telefonicznej. Kaseta podłogowa jest wpuszczana w podłogę. Może to być podłoga techniczna, czyli znajdująca się w pewnej wysokości na podłogą właściwą, albo instalacje zatapia się w wylewce.
Puszki w podłodze nie przeszkadzają w użytkowaniu, ponieważ ich górna krawędź jest zrównana z powierzchnią podłogi. Gdy nie są one używane, nie ma możliwości, aby o takie wyposażenie zawadzić. Puszki podłogowe mogą być otwierane na różne sposoby. Wieko może być przesuwane, odchylane, zdejmowane lub całość może być wysuwana do góry.

Rodzaje puszek podłogowych

Asortyment kaset podłogowych jest bardzo duży. Poza sposobem otwierania, poszczególne puszki różnią się wielkością i liczbą modułów, czyli liczbą możliwych do zamontowania w nich gniazd z mediami. Z reguły puszki podłogowe są odporne na wodę, aby można było swobodnie myć podłogę, w której są zainstalowane. Po odpięciu urządzę podłączonych do instalacji, puszka nie stanowi przeszkody dla użytkowników pomieszczenia, a niektóre modele posiadają też zamykanie, aby niemożliwe było przypadkowe otwarcie.
Nowoczesne gniazdo podłogowe można dopasować kolorystycznie do materiału, jakim wykończona jest podłoga i sprawić, aby nie było widoczne na pierwszy rzut oka i nie szpeciło podłogi.

Wynajem sal szkoleniowych w Warszawie – najlepsza oferta

Bogata baza hotelowa