close
Gdzie znajduje się najwięcej wypożyczalni

Gdzie znajduje się najwięcej wypożyczalni

Oczywiście najwięcej wypożyczalni samochodów zlokalizowanych jest w pobliżu lotnisk, ale nie tylko. Popularnością cieszą się również wypożyczalnie, które zlokalizowane są w zupełnie innych lokalizacjach.

Wypożyczalnia tylko dla turystów?

Na rynku motoryzacyjnym nastąpiły w ostatniej dekadzie znaczące zmiany. Większa część społeczeństwa posiada własny środek transportu, w związku z powyższym nie musi go wypożyczać. Z wypożyczalni samochodów korzystają współcześnie przede wszystkim turyści, w związku z powyższym wypożyczalnie samochodów skoncentrowane są przede wszystkim przy lotniskach oraz w ich bliskiej okolicy, np. wypożyczalnia samochodów Modlin.

Lokalizacje wypożyczalni samochodów

Jednak istnieje również wiele wypożyczalni aut, które swoją siedzibę posiadają w zupełnie innych lokalizacjach, np. w centrach miast lub na ich obrzeżach, gdyż wielu turystów decyduje się na wynajęcie samochodu dopiero w trakcie urlopu wakacyjnego. Przykładem może tu być Carfree. Poza tym nie można zapominać o tym, że pewna część turystów nie korzysta z linii lotniczych i dociera do danej miejscowości innymi środkami lokomocji lub w pobliżu danego miasta nie ma żadnego lotniska. Ponadto z wypożyczalni samochodów korzystają również osoby, które nie posiadają na stałe własnego samochodu, a do jakichś celów jest on im niezbędny w danej chwili.
Oczywiście zdecydowana większość wypożyczalni samochodów skoncentrowana jest na obszarze dużych miast i aglomeracji. Jednak nie należy zapominać, że również w małych miejscowościach powstają wypożyczalnie samochodów, które również cieszą się zainteresowaniem klientów.

Popularność tuszów oryginalnych

Sypialnia – jak ją funkcjonalnie urządzić?