close
Fotowoltaika się opłaca! [INFOGRAFIKA]

Fotowoltaika się opłaca! [INFOGRAFIKA]

Tak, fotowoltaika się opłaca. Szacuje się, że energia słońca przekracza potrzeby energetyczne świata aż 5 tysięcy razy.Niemcy i Czesi już od jakiegoś czasu inwestują w instalacje fotowoltaiczne, a mimo to duża część Polaków nadal uważa, że w naszym kraju jest zbyt małe nasłonecznienie byśmy mogli się cieszyć energią elektryczną pozyskiwaną ze słońca. Nic bardziej mylnego!
Nie tylko mamy wystarczająco duże nasłonecznienie – przynajmniej jeśli chodzi o potrzeby fotowoltaiki – ale dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych możemy zaoszczędzić naprawdę konkretne kwoty pieniędzy. Wystarczy rzucić okiem na poniższą infografikę albo poszukać informacji na stronie internetowej najnowszej kampanii społeczno-edukacyjnej Fundacji Banku Ochrony Środowiska i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – postawnaslonce.pl.
Inną ciekawą stroną, na której znaleźć możemy sporo informacji na temat odnawialnych źródeł energii – w tym fotowoltaiki, jest witryna autorów poniższej rewelacyjnej zresztą infografiki, czyli EkoFachowców.
 
 

źródło infografiki: ekofachowcy.pl

Podstawa higieny w każdym domu, czyli odpowiedni dobór środków czystości i sprzętu

Blaty drewniane w Twojej kuchni