close
Fotele masujące, a zdrowie

Fotele masujące, a zdrowie

fotel do masażuFotele masujące mają niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Polecane są przede wszystkim ludziom, którzy prowadzą siedzący lub zabiegany tryb życia. Jest to łatwy sposób na relaks, oraz poprawę kondycji kręgosłupa. Fotele z masażem są wyposażone w specjalne mechanizmy stymulujące mięsnie i stawy kręgosłupa, przez co wzmacnia się i jest mniej podatny na bóle i schorzenia. Działanie foteli ma wpływ także na psychikę, dzięki odprężającym właściwościom może pobudzić witalność, a co za tym idzie nawet wyprowadzić ze stanów depresyjnych. Działa także na gospodarkę hormonalną, dzięki czemu narządy wewnętrzne pracują lepiej. Nie można zapomnieć, że masaże działają zbawiennie na układ krwionośny oraz limfatyczny, co usprawnia krążenie, reguluje ciśnienie i poprawia ukrwienie mięsni. Warto zaznaczyć, że fotele masujące nie działają jedynie odprężająco, mają także właściwości regenerujące, dzięki nim istnieje możliwość szybkiej rehabilitacji, a co za tym idzie szybkiego uzyskania sprawności po przebytych chorobach czy też schorzeniach. Niewątpliwie dzięki tym wszystkim zabiegom polepsza się samopoczucie, a także atrakcyjność użytkowników.
Funkcje foteli z masażem
Fotele masujące są urządzeniami bezgłośnymi. Systemy masujące do nich wbudowane dzięki swoim działaniom pneumatycznym oraz wibracyjnym obejmują całe plecy, pośladki, uda, łydki a także stopy ( w wersjach ze specjalnie zamontowanym podnóżkiem). Fotele z masażem są wyposażone w następujące funkcje:

  • Panel sterowania z intuicyjną obsługą i przejrzystym ekranem funkcji
  • Niektóre z modeli są wyposażone w skaner odczytu sztywności mięśni
  • Odpowiednia kombinacja najbardziej skutecznych masaży na świecie, odzwierciedlająca pracę rąk masażysty
  • Dostosowanie się fotela do wysokości i szerokości użytkownika
  • Wybór szybkości ruchów masujących
  • Możliwość zmieniania pozycji w której ma być wykonywany masaż
  • W bardziej zaawansowanych modelach istnieje możliwość zainstalowania własnej muzyki relaksacyjnej
  • Fotele mogą rozkładać się i wracać do swojej pozycji wyjściowej samoczynnie
  • Podgrzewane siedzisko, które naśladuje ciepło rąk masażysty, aby masaż był jak najbardziej realistyczny oraz stymulujący.

 

Wideoserwery

Kiedy można korzystać z foteli masujących?