close
Dźwigary betonowe sprężone do zadań specjalnych

Dźwigary betonowe sprężone do zadań specjalnych

W dzisiejszych czasach na placach budowy można spotkać dwa kluczowe materiały budowlane. Mowa tutaj oczywiście o betonie i niezawodnej stali. To właśnie te materiały w połączeniu ze sobą tworzą bardzo solidną konstrukcję, która wykorzystywana jest nie tylko przy dużych, ale również stosunkowo niewielkich inwestycjach. Elementy stalowe i beton wykorzystywane są od lat do wnoszenia różnorodnych konstrukcji. W chwili obecnej, aby znacząco skrócić czas wnoszenia budynków, stosuje się dźwigary betonowe sprężone, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Nowoczesne dźwigary betonowe sprężone zyskały szerokie zastosowanie przede wszystkim dlatego, że są bardzo wytrzymałe na obciążenia.

Zastosowanie dźwigarów betonowych sprężonych w budownictwie

Jak sama nazwa wskazuje, głównym zadaniem dźwigarów jest oczywiście dźwigania bardzo dużych ciężarów, dlatego też materiały tego typu wykorzystywane są głównie do konstruowania dachów i niezawodnych stropów. Bardzo wiele firm wykorzystuje dźwigary betonowe sprężone do wnoszenia solidnych budynków produkcyjnych, magazynowych a nawet dużych przestrzeni publicznych.

Dźwigary betonowe sprężone na indywidualne zamówienie

Na naszym rynku pojawiło się bardzo wiele profesjonalnych firm, które oferują swoim klientom wysokiej jakości dźwigary betonowe sprężone na indywidualne zamówienie. Znając dokładny projekt danego budynku oraz wszelkie wymagania techniczne można zamówić dźwigary betonowe sprężone na wymiar, dzięki czemu znacząco skróci się czas stawiania konstrukcji. Większość firm oferuje nie tylko produkcję, ale również specjalistyczny montaż.

Najpopularniejsze rodzaje dźwigarów betonowych sprężonych

Producenci dźwigarów betonowych sprężonych starają się pozyskać coraz to większą liczbę zadowolonych klientów, dlatego też cały czas rozwijają swoje produkty, aby móc zaspokoić rosnące wymagania i oczekiwania swoich klientów. Na naszym rynku możemy zamówić już nie tylko jednospadowe dźwigary betonowe sprężone, ale również dwuspadowe dźwigary, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz szersze grono zadowolonych klientów. Dźwigary tego typu mogą mieć przekrój kwadratowy, dwuteowy albo prostokątny. Jeżeli chodzi o same wymiary, to nowoczesne dźwigary betonowe sprężone mogą mieć długość nawet do kilkudziesięciu metrów. Co warte podkreślenia uwagi sam ciężar dźwigarów betonowych sprężonych może wynosić nawet kilkadziesiąt ton. To właśnie możliwość wyprodukowania praktycznie dowolnych dźwigarów sprawia, że są one tak bardzo popularne.

Zabezpieczanie dłoni w praktyce lekarskiej

Gniazdka elektryczne – jakie musi spełniać wymogi?