close
Domy drewniane oddawane pod klucz — czy są ciepłe i trwałe?

Domy drewniane oddawane pod klucz — czy są ciepłe i trwałe?

Taki stan rzeczy jest w dużej mierze zależny od materiału, z jakiego budowane są domy drewniane. Jednym z najczęściej pojawiających się pytań jest to o jego zdolności izolacyjne. Wiele osób z rezerwą podchodzi do takich konstrukcji — całkiem niesłusznie. W tym tekście przedstawiamy wszystkie informacje o drewnie jako idealnym budulcu domów.

Dlaczego drewno?

Domy drewniane pod klucz stawiane są coraz częściej na naszych działkach stają się coraz to bardziej popularne i modne. Odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto wybrać drewno, jest wiele. Pierwsza z nich to naturalność i ekologia. W drewnie nie ma żadnych chemicznych środków, które mogłyby negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Drewno posiada również doskonałe właściwości regulowania wilgoci wewnątrz pomieszczenia. Przekłada się to bezpośrednio na idealny mikroklimat, którego w domach murowanych bardzo trudno doświadczyć. Dobrej jakości drewno jest też wytrzymałe i przez długi okres czasu może nam dobrze służyć. Nie bez powodu domy góralskie w górach budowane są właśnie z drewna, które opiera się świetnie nieprzyjaznym warunkom atmosferycznym.

Właściwości izolacyjne

Jedną z częstszych obaw przy wyborze drewna jako budulca naszego całorocznego domu jest obawa o odpowiedni poziom izolacji. Drewno w końcu nie jest zaawansowaną technologią, tylko surowymi balami. Jest to bardzo mylne myślenie dlatego, iż naturalne drewno jest znacznie lepszych materiałem budowlanym. Składa się ono z wielu warstw, które stopniowo pochłaniają np. zimno czy wiatr. Drewno zapewnią wielokrotnie większy poziom izolacji od betonu czy stali.

Meblościanki Forte

Klinika ortopedyczna Body Move, pomogła już niejednej osobie