close
Czym różnią się łuskarki do lodu od popularnych kostkarek?

Czym różnią się łuskarki do lodu od popularnych kostkarek?

Łuskarki i kostkarki do lodu są zupełnie innymi urządzeniami, ale pomimo tego wiele osób myli je ze sobą. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą poznać najważniejsze różnice pomiędzy wymienionymi urządzeniami i dowiedzieć się jednocześnie do czego one służą.

O czym należy pamiętać?

Łuskarki i kostkarki do lodu różnią się między sobą nie tylko wybranymi funkcjami, ale przede wszystkim przeznaczeniem. Kostkarki do lodu to idealne urządzenie przede wszystkim dla tych osób, które chcą serwować dużą ilość chłodzonych napojów. Kostkarki można spotkać więc w restauracjach, barach szybkiej obsługi albo w hotelach. Jak sama nazwa wskazuje kostkarki pozwalają szybko przygotować dużą liczbę kostek lodu. Na rynku dostępne są również mniejsze modele, które można wykorzystać w domowych warunkach.

Łuskarki do lodu również znajdują szerokie zastosowanie przede wszystkim w branży gastronomicznej. Ich olbrzymi potencjał doceniony został również w branży laboratoryjnej. Najczęściej łuskarki można spotkać jednak w zwykłych sklepach spożywczych, w których sprzedaje się świeże ryby. Głównym zadaniem łuskarek jest produkcja lodu w postaci podłużnych płatków. Kruszony lód można wykorzystać na przykład do wykładania tac przy wyeksponowaniu poszczególnych dań.

Zaawansowane technologie

Profesjonalne łuskarki do lodu mogą być chłodzone nie tylko wodą, ale również powietrzem. Jeżeli chodzi o kostkarki chłodzone wodą, to pamiętać należy o tym, że bez żadnego większego problemu można je zabudować. Pamiętać należy jednak o tym, że urządzenia tego typu zużywają zdecydowanie więcej wody, niż kostkarki, które chłodzone są powietrzem.

Zaleca się, aby przy obu urządzeniach korzystać z wody miękkiej, w której to twardość nie przekracza 6°dH. Wybierając nowe łuskarki do lodu i kostkarki warto zwrócić uwagę również na to, z jakich materiałów są one wykonane. W dzisiejszych czasach najbardziej w cenie są energooszczędne łuskarki i kostkarki, które biją rekordy sprzedaży.

Najlepszym wyborem są modele wykonane ze stali nierdzewnej, które nie tylko ładnie się prezentują, ale przede wszystkim zapewniają wysoki poziom higieny pracy. Stal nierdzewna charakteryzuje się również dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i niskie temperatury.

Łuskarki do lodu znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl

Wysokiej jakości materac wysokoelastyczny

Klasyczny urok nowoczesnych parasoli ogrodowych