close
Czy taras może stać się miejscem wypoczynku?

Czy taras może stać się miejscem wypoczynku?

9 września 2019meble na ogródmeble tarasowe89Views1Comment

Do niedawna niedoceniane tarasy dzisiaj zmieniają się nie do poznania – widać to doskonale w polskiej przestrzeni architektonicznej. Zwykłe tarasy coraz częściej stają się naszym przydomowym miejscem odpoczynku, szczególnie w okresie lata, a producenci co chwilę podsuwają nam nowe, ciekawe propozycje aranżacji.

Jakie meble na taras sprawdzą się najlepiej?

Olbrzymia ilość kolekcji mebli ogrodowych sprawia, że znalezienie elementów odpowiednich na nasz taras nie powinno być problemem. Wśród licznych propozycji znajdziemy przede wszystkim piękne meble technorattanowe, które producenci prezentują nam w odświeżonej wersji. Technorattan jest wysoce ceniony, przede wszystkim z powodu odporności na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne. Meble technorattanowe dostępne są dzisiaj w szerokiej gamie kolorystycznej co oznacza, że bez trudu znajdziemy komplet pasujący do już istniejącej aranżacji tarasu.

Jak w prosty sposób zapełnić nasz taras?

Wybierając stolik tarasowy oraz kilka krzeseł czy wygodnych foteli stworzymy punkt centralny na tarasie. Na stoliku bez trudu zmieścimy ulubioną filiżankę z kawą, książkę, gazetę. Takie miejsce warto otoczyć kwiatami, aby odgrodzić się od wścibskich spojrzeń przechodniów, szczególnie kiedy nasz taras wychodzi na chodnik czy na ulicę. Możemy osadzić gotowe sadzonki lub też zasadzić kwiaty pnące się. Po kilku miesiącach będziemy mogli pochwalić się prawdziwym murem z zieleni.

Jak chronić meble tarasowe w okresie jesieni i zimy?

Aby mieć pewność, że zakupione przez nas meble będą cieszyć oczy przez wiele sezonów konieczne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Pomogą w tym dedykowane pokrowce ogrodowe, tworzone z wysokiej jakości tkaniny poliestrowej o gęstym splocie. Materiały pokrowców skutecznie chronią przed osadzaniem się kurzu, nadmierną wilgocią. Pokrowce pozwalają na swobodną wymianę powietrza.

 

 

Jak zaaranżować balkon z pomysłem?

Skok ze spadochronem – jak spełnić takie marzenie?