close
Czy okna mogą zapewnić nam większe bezpieczeństwo?

Czy okna mogą zapewnić nam większe bezpieczeństwo?

W ostatnich latach ilość włamań do domów i mieszkań prywatnych znacząco wzrosła. Jest to efektem nie tylko braku odpowiednich zabezpieczeń mieszkań, ale i coraz większej pomysłowości samych włamywaczy. Jak zapewnić sobie większe bezpieczeństwo? Jak uchronić rodzinę i nasze mienie? Przedstawiamy kilka sprawdzonych metod!

Alarmy, czujniki ruchu i agencje ochrony mienia

Najczęściej stosowanymi rozwiązaniami w domach prywatnych są alarmy – są one zazwyczaj połączone z czujnikami ruchu. Jeśli takie urządzenie wykryje ruch w danym pomieszczeniu automatycznie jest uruchamiany alarm, który ma wypłoszyć włamywaczy. Dodatkowym rozwiązaniem może być również wykupienie usługi ochroniarskiej w jednej z prywatnych firm. Zadaniem patrolu jest dojechanie do miejsca zgłoszenia (w tym przypadku zaalarmowania centrali przez system) w ciągu kilku minut i skontrolowanie, co było powodem alarmu. Zastosowanie alarmów i czujników ruchu to świetny sposób, aby niewysokim kosztem lepiej zabezpieczyć nasze mienie. Innym, ciekawym sposobem jest zastosowanie systemu inteligentnego, który pozwoli nam na monitorowanie domu poprzez internet i zarządzanie mediami na odległość (np. włączanie świateł).

Zainwestuj w wysokiej jakości okna!

Większość włamań ma miejsce poprzez przedostanie się do wnętrza przez okna czy drzwi balkonowe. Nie muszą być one otwarte, aby skusić włamywacza. Warto więc pomyśleć o wymianie stolarki okiennej na taką, która posiada atesty antywłamaniowe lub większą ilość rygli. Produkty tego typu znajdziemy na stronie
okna-internorm.pl. Jakie propozycje znajdziemy w sklepach? Okna drewniano-aluminiowe i PCV to standard. Wiele z oferowanych rozwiązań posiada dodatkowe rygle i zatrzaski, których zadaniem jest utrudnienie dostania się do wnętrza mieszkania.

Słodycze na diecie – co jeść, by było zdrowo?

Zanim wyjedziesz za granicę