close
Czy dzięki zasiłkowi rodzinnego w Niemczech będzie żyło nam się lepiej?

Czy dzięki zasiłkowi rodzinnego w Niemczech będzie żyło nam się lepiej?

Emigracja na Zachód to droga, którą wybiera coraz więcej Polaków. Zazwyczaj nasze wyjazdy związane są z pracą – podejmujemy stanowiska pracy za granicą po to, aby zarabiać lepiej, ale również by podnosić stale nasze doświadczenie zawodowe. Podjęcie pracy w Niemczech wiąże się jednoznacznie z zamieszkaniem tam. Jak przeprowadzić przeprowadzkę w taki sposób, aby przebiegła bez problemów i płynnie?

Zmiana miejsca zamieszkania – wyprowadzka do Niemiec

Emigracja zarobkowa do Niemiec jest bardzo powszechna – za naszą zachodnią granicą poszukiwani są przede wszystkim inżynierowie, ale również stomatolodzy, lekarze, specjaliści od IT. Młodzi pracownicy często decydują się na wyjazd wspólnie z rodziną – taki krok to olbrzymia zmiana w życiu każdego z najbliższych. Aby zapewnić sobie spokojny start w nowym miejscu wielu pracodawców oferuje swoim nowym pracownikom mieszkania na start, które mogą wynajmować w dobrej cenie przez określony czas. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie stanąć imigrantom na nogi w nowym środowisku. Warto także zainteresować się możliwymi dodatkami socjalnymi, w tym zasiłkiem rodzinnym w Niemczech. Takie dodatki socjalne mogę znacząco podreperować nasz domowy budżet, szczególnie w okresie pierwszych miesięcy w nowym miejscu, kiedy dopiero poznajemy lokalne środowisko. Zasiłki przyznawane są na podstawie złożonych wniosków – wysokość zasiłku w danym roku podawana jest na stronach rządowych. Zasady ich przyznawania znajdziemy na stronie zwrot-podatkow.pl.

Jak lepiej zaaklimatyzować się w nowym miejscu?

Emigrując wspólnie z rodziną do Niemiec zadbajmy przede wszystkim o to, aby dzieci dopełniły obowiązku szkolnego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodzin zza granicy możliwe jest zapisanie dziecka do przedszkola czy szkoły o profilu międzynarodowym, gdzie maluchy uczą się przede wszystkim języka, ale i nowej kultury, obyczajów.
 
 

Wiercenie w betonie – co warto nim wiedzieć?

Romantyczny weekend we dwoje poza Warszawą