close
Czy adwokat jest potrzebny podczas rozwodu?

Czy adwokat jest potrzebny podczas rozwodu?

Z roku na rok  rośnie liczba rozwodów. Osoby przygotowujące się do formalnego zakończenia relacji ze współmałżonkiem muszą podjąć wiele ważnych decyzji, które będą miały wpływ na przebieg całego procesu. Jedną z nich jest nawiązanie współpracy z prawnikiem. Dzisiaj zadamy sobie ważne pytanie: czy warto skorzystać z pomocy specjalisty, czy lepiej samodzielnie zająć się wszystkimi sprawami związanymi z rozwodem? Sprawdź!

Wsparcie formalne

Rozwód pociąga za sobą konieczność sporządzenia i skompletowania odpowiedniej dokumentacji. Już na wstępnym etapie przygotowywania pozwu rozwodowego nieocenioną pomocą będzie współpraca z prawnikiem. Doświadczony specjalista pomoże poprawnie stworzyć dokument, w którym zawarte będą wszystkie niezbędne informacje. Braki w pismach czy niedotrzymanie terminów mogłoby znacząco wydłużyć i skomplikować całe postępowanie.

Odciążenie psychiczne

Rozwód dla każdego jest stresującym przeżyciem, dlatego warto mieć świadomość, że nad całym procesem czuwa doświadczona osoba. Świadomość, że nie jesteśmy w tym trudnym okresie zdani tylko na siebie, jest dużym odciążeniem psychicznym. Co ważne, osoby, które mają ustanowionego pełnomocnika, najczęściej muszą się stawić w sądzie jedynie na jednej rozprawie. Na kolejnych posiedzeniach może być obecny jedynie prawnik.

Troska o własny interes

Zakończenie małżeństwa ma daleko idące konsekwencje. Podział majątku, nałożenie obowiązku alimentacyjnego na dzieci i współmałżonka czy ustanowienie władzy rodzicielskiej i określenie kontaktów z dziećmi często wymagają od stron prowadzenia negocjacji. Biegły w prawie rodzinnym prawnik dopilnuje, aby jego klient nie został poszkodowany, a jego wszystkie postulaty zostały uwzględnione przez sąd. Na stronie adwokat-katowice.info.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji.

Pergole metalowe – sposób na cień w ogrodzie

Elegancki i funkcjonalny taras przydomowy

https://amtm.pl http://funniestfemale.com http://jnbfgk.com/technorattanowe-modulowe-meble-ogrodowe/