close
Cztery złote zasady zimowej jazdy samochodem

Cztery złote zasady zimowej jazdy samochodem

25 stycznia 2016992Views

Kierowcy zimy nie kochają. Codzienne odśnieżanie, trudne warunki na drodze, szybko zapadający zmrok skutecznie utrudniają im życie. Właśnie dlatego warto poznać cztery złote zasady zimowej jazdy samochodem.

Zasada pierwsza: zmień opony na zimowe

Trudno w to uwierzyć, ale w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, który z uporem maniaka próbują zimą jeździć na letnich oponach. Efekty zwykle są opłakane: gorsza przyczepność, poślizgi i czasem tragiczne w skutkach wypadki. A pomyśleć, że wystarczyłoby wyposażyć samochód w zimówki.

Zasada druga: koniec z jazdą na zderzaku

Jazda na zderzaku nigdy nie jest dobrym pomysłem, ale zimą już graniczy ze skrajną głupotą. Nawierzchnia jest śliska, a droga hamowania zdecydowanie dłuższa niż przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Uważać trzeba zwłaszcza na wyjątkowo zdradliwy czarny lód!

Zasada trzecia: spiesz się powoli

Zimą nie ma co szaleć na drodze, bo zazwyczaj warunki nie sprzyjają energicznej jeździe. Jeśli masz wątpliwości, lepiej zwolnij, bo lepiej się trochę spóźnić niż w ogóle nie dojechać na miejsce.

Zasada czwarte: odśnieżaj dokładnie

Bez odśnieżonego dachu, szyb, lusterek i tablic rejestracyjnych nie ma co ruszać w drogę – choćby i tylko do osiedlowego sklepu. Jeśli nie przekonują się kwestie bezpieczeństwa, delikatnie przypominamy: za nieodśnieżone auto możesz dostać mandat. Taka przyjemność to do koszt kilkuset złotych i maksymalnie sześciu punktów karnych.
O bezpieczeństwie na drodze edukuje sklep motoryzacyjny eport2000.pl.

Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Jak wykonywana jest transakcja w internetowym kantorze?