close
Co należy wiedzieć o masażu klasycznym?

Co należy wiedzieć o masażu klasycznym?

Wiele osób decyduje się obecnie na masaż klasyczny, ponieważ pomaga on uporać się z różnymi problemami, a także działa na wiele sposobów, ponieważ łagodzi bóle, poprawia krążenie, a także relaksuje. Taki masaż pomaga ponadto rozprowadzić na ciele substancje aktywne znajdujące się w kosmetykach, jednak wspomaga również usuwanie toksyn z organizmu. Z jakimi jednak dolegliwościami można uporać się, stosując masaż klasyczny i czy występują jakieś przeciwwskazania do jego wykonania?

Jak masaż klasyczny działa na organizm?

Masaż klasyczny stosowany na plecy działa nie tylko leczniczo, ale również relaksująco i rozluźniająco. Obecnie taki masaż stosowany jest w medycynie jako pomocnicza metoda fizjoterapii pomagająca uporać się z wieloma bardzo nieprzyjemnymi dolegliwościami.
Połączenie masażu z muzykoterapią oraz aromaterapią pomaga zniwelować bóle stawów, skurcze mięśniowe oraz napięcie psychiczne. Sprawdza się idealnie po ciężkim dniu spędzonym w pracy, ponieważ relaksuje zarówno ciało, jak i duszę.

Masaż klasyczny kręgosłupa

Taki masaż stosowany jest nie tylko w przypadku bólu kręgosłupa, ale również przed aktywnością fizyczną, ponieważ umożliwia rozgrzanie mięśni, a także przygotowuje je do wysiłku fizycznego. Przy jego pomocy można również uniknąć kontuzji, które pojawiają się bardzo często podczas uprawiania różnego rodzaju sportów.
Klasyczny masaż pomaga załagodzić takie dolegliwości jak ból karku, mięśni, pleców, obrzęki, choroby reumatyczne oraz ból głowy. Z takiego masażu mogą również skorzystać osoby, które zmagają się z depresją oraz nerwicą, ponieważ pomaga im się uspokoić.

Przeciwwskazania do masażu klasycznego

Klasyczny masaż pomaga uporać się z wieloma dolegliwościami, jednak nie zawsze może być stosowany. Wykonywanie tego masażu nie jest zatem wskazane u osób, które mają gorączkę, są w ciąży, zmagają się z zaburzeniami krzepliwości krwi, stanami zapalnymi oraz zaawansowaną osteoporozą, mają problem z nadciśnieniem, a także są w trakcie leczenia choroby nowotworowej.
Decydując się na masaż klasyczny z oferty http://medicaspa.pl/nasza-oferta/masaze/masaz-klasyczny/, należy mieć świadomość tego, iż nawet odpowiednio dobrany do ogólnego stanu zdrowia, może spowodować nasilenie się bólu. Efekty takiego masażu najczęściej widoczne są dopiero po wykonaniu serii zabiegów (około 10), jeśli jednak dolegliwości, zamiast ustępować, zaczynają się powiększać, należy o tym fakcie poinformować masażystę w celu dobrania innej techniki masażu.

Gdzie wziąć ślub, aby pamiętać ten dzień do końca życia?

Okna – kluczowy element domu