close
Budujemy strop

Postawienie budynków zarówno jednorodzinnego, jak i bloku dla dużej liczby mieszkańców to nie lada wyzwanie. Bez względu na to, czy jesteś budowlańcem z zawodu, czy uczysz się wszystkiego od podstaw – na bieżąco starasz się śledzić nowości w dziedzinie budownictwa oraz szukać solidnych, nowoczesnych i niezbyt kosztownych rozwiązań.

Jeżeli jesteś na etapie tworzenia stropu – bardzo dobrze trafiłeś.

1. Płyty stropowe sprężone

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się płyty stropowe sprężone. Ich zaletą jest między innymi: niska cena, łatwa dostępność, prosty i szybki montaż (który nie wymaga np. zastosowania dźwigu). Ponadto, płyty stropowe sprężone łatwo dopasować do siebie. Są lekkie, a ich położenie nie wymaga już układania belek, zbrojenia, szalowania czy też tynkowania.

2. Zaleta akustyczna

Płyty te chętnie stosowane są w blokach mieszkalnych, w których mieszkańcy nie chcą słyszeć hałasów z innych mieszkań czy z zewnątrz. Bowiem płyty stropowe cechują się doskonałą izolacją akustyczną – co również stanowi ogromną zaletę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/plyty-stropowe-sprezone-hc

3. Zawładnęły rynkiem

Na rynku występuje szeroki wachlarz możliwości, z których można zbudować strop. Obecnie jednak płyty stropowe sprężone cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów, mimo iż dostępnych jest wiele rodzajów materiałów na strop. Klienci cenią je jednak za szereg pozytywnych właściwości, atrakcyjną cenę oraz za ich łatwą dostępność.

4. Dowóz oraz instrukcja montażu

Warto przy ich zakupie zapytać o dowóz i montaż. Niewątpliwie warto skorzystać z takiej usługi, gdyż samodzielny dowóz, bez specjalnego sprzętu może wydawać się niemożliwy oraz może spowodować, iż płyty stropowe sprężone zostaną uszkodzone.

5. Bezpieczeństwo

Bez względu na to, czy budujemy dom dla siebie, czy odpowiadamy za budowę bloku, hali lub innego wielkogabarytowego pomieszczenia – skupiamy się na bezpieczeństwie, które dają zastosowane materiały. Zastosowanie płyt stropowych sprężonych sprawdza się w każdych warunkach atmosferycznych (np. przy dużych mrozach). By dobrać odpowiednie płyty i ich ilość warto przed zakupem skonsultować się z fachowcami, którzy po wysłuchaniu doradzą i zaproponują najkorzystniejsze rozwiązania.

Jak wynika z powyższego, zastosowanie takich płyt przyniesie korzyści, które procentować będą ich właścicielom przez wiele, wiele lat. Płyty stropowe są aktualnie jednymi z najtańszych rozwiązań występujących na rynku. Oczywiście, tylu ilu producentów, tyle różnych cen. Ostateczna cena wynikać będzie z wybranego przez nas rozmiaru, wielkości i ilości.

Przeszczep tłuszczu – nowinki w medycynie estetycznej

Zdrowa żywność