close
Budowa własnego hotelu

Budowa własnego hotelu

7 listopada 2016783Views

Branża turystyczna przeżywa obecnie w naszym kraju prawdziwy renesans. Nie tylko my sami doceniliśmy piękne zakątki naszego kraju, ale także zwiększa się ilość osób z innych krajów, które na wakacje wybierają właśnie Polskę. Z tego względu zainwestowanie kapitału zbieranego przez lata w budowę hotelu jest nadzwyczaj opłacalnym pomysłem.

Niewysokie koszty- pewny zysk

Budowa obiektu hotelowego o wysokim standardzie wcale nie oznacza wydawania kilkunastu milionów złotych i zaciągania olbrzymich kredytów. Na przykład w systemie franczyzowym można taki biznes założyć już dysponując nieco ponad 1 milionem. Tak głoszą dane z jednego z portali www. Tak naprawdę największe koszty to grunty inwestycyjne ciekawej okolicy, w której przebywa stale wielu turystów, a także wzniesienie samego obiektu najwyższej jakości.
Jak najlepsze powinny być zarówno materiały jak i technologia wykonania. Obecnie turyści coraz chętniej wybierają hotele o wysokim standardzie, więc rozglądają się za naprawdę luksusowymi hotelami. To z pewnością nieco większa inwestycja, ale także większy zysk. Co najważniejsze, taki interes zwraca się w maksimum 10 lat.

Położenie hotelu

Oczywiście wykupienie działek takich jak grunty inwestycyjne w dużym mieście lub w najbliższym sąsiedztwie morza czy jezior graniczy z cudem i nie chodzi jedynie o cenę, a po prostu o ich dostępność. Na szczęście chętnie odwiedzane sa również hotele na obrzeżach miast lub w położeniu kilkudziesięciu kilometrów od miasta.
W takim obiekcie można oprócz pokoi dla gości wakacyjnych, stworzyć na przykład sale konferencyjną i wykładową, a tym samym do grona odwiedzających hotel zaliczyć można będzie także osoby przebywające na delegacji.

Gzie budować

Wiele będzie zależało do tego, w jakim miejscu uda się nam kupić grunty inwestycyjne, jednakże nie warto pokusić się na działkę tanią, ale nieatrakcyjnie położną, na przykład w niezbyt dużym mieście, do którego praktycznie nie przyjeżdżają turyści. Tu nie sprawdzi się nawet skromny hotelik, nie mówiąc już o obiedzie o wysokim standardzie, gdzie nocleg przekracza 100 zł za osobę.
Najlepiej zdecydować się na miejscowość turystyczną. Nieraz możemy zauważyć, że w takim mieście hotele położone sa praktycznie jedne obok drugiego i prosperują bez problemu od wielu lat, ponieważ istnieje takie zapotrzebowanie. Podobnie jest w miastach powiatowych. Obiekt hotelowy nie powinien tam stać opusty. Oczywiście nim zdecydujemy się na działkę, trzeba dokonać analizy rynku po względem zapotrzebowania na tego rodzaju biznes.
Grunty inwestycyjne dostępne są w ofercie GTB Invest

Czym jest masaż leczniczy?

Nowoczesny gadżet reklamowy