close
Białe szafki kuchenne – czy warto podążać za modą?

Białe szafki kuchenne – czy warto podążać za modą?

Spokojna, kojarząca się z czystością biel coraz częściej staje się motywem przewodnim modnych wnętrz. O ile urządzanie salonów czy sypialni w oparciu o jasną paletę nikogo nie dziwi, to zabudowa kuchni białymi meblami może wzbudzać pewne kontrowersje. Czy słusznie? Sprawdź nasze rady i przekonaj się, że biel sprawdzi się w każdym pomieszczeniu!

Białe szafki kuchenne – materiał ma znaczenie!

Podstawowym kryterium, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru mebli kuchennych, jest ich budulec. W ofercie dobrych producentów znajdują się białe szafki kuchenne wykonane z wysokiej jakości płyt MDF pokrytej matowymi, półmatowymi lub połyskującymi laminatami. Cienka warstwa laminatu zabezpiecza płytę przed działaniem wilgoci i wysokich temperatur oraz zapobiega wchłanianiu zanieczyszczeń, dzięki czemu meble na wiele lat prezentują się nieskazitelnie, a dodatkowo łatwo utrzymać je w nienagannej czystości. Co więcej, na białej powierzchni wszelkiego rodzaju zacieki i zabrudzenia są mniej widoczne niż na ciemnych powierzchniach.

Kuchnia marzeń

Białe meble kuchenne stwarzają ogromne możliwości do popisu w kwestii kreatywnej aranżacji przestrzeni. Wstawiając do kuchni zabudowę z białymi frontami, możesz stworzyć w swoim mieszkaniu  urokliwą kuchnię w stylu skandynawskim, prowansalskim czy nowoczesnym. Biel jest barwą uniwersalną, współgrającą zarówno z naturalnym drewnem czy kamieniem, jak i wyrazistymi dodatkami w intensywnych barwach.
Co więcej, białe meble (szczególnie te z połyskującymi frontami) doskonale sprawdzą się w małych pomieszczeniach. Biel optycznie powiększy pokój i nada kompozycji lekkości, dzięki czemu nawet  mała kuchnia będzie wydawać się przestronna i atrakcyjna.

Wymagająca konserwacja dzieł sztuki

Pompy przemysłowe – podstawowe informacje