close
Ajurweda

Ajurweda

11 czerwca 2014769Views

zdrowieAjurweda to prastara nauka medyczna i filozoficzna mówiąca o tym, że człowiek stanowi jedność i integralną część Kosmosu, jest wiedzą o zdrowiu. Mimo, że Ajurweda najbardziej rozwinęła się w Indiach jest znana i praktykowana na całym świecie. Pierwszym nauczycielem medycyny ajurwedyjskiej był Braham, który skomponował tekst zwany Wedem, zapisany w tysiącach rozdziałów.

Ajurweda uczy człowieka zasad, które prowadzą do harmonii ciała i umysłu, pomaga zachować naturalną równowagę. Nauka prowadzi do samopoznania i samospełnienia.
Filozofia rozwija stan duchowy i podnosi świadomość, dzięki czemu człowiek uczy się wykorzystywać w pełni swój potencjał.
Metoda opiera się na ziołolecznictwie oczyszczającym organizm z toksyn i regenerującym.
Istotnym elementem jest odpowiednio skomponowana lecznicza dieta, a także odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne takie jak joga oraz ćwiczenia oddechowe.
Dieta ajurwedyjska jest najwyższą energią, ponieważ to co spożywamy w 80 % przekłada się na nasze zdrowie. Dieta opiera się na właściwym łączeniu poszczególnych produktów, jest dietą głównie wegetariańską, skomponowaną ze świeżych, nie przetworzonych produktów, wykorzystującą z umiarem zioła i przyprawy.
Ajurweda koncentruję się na przyczynach chorób, zwalcza ich źródła, a nie jedynie leczy objawy. Jest gwarancją dobrego samopoczucia w całej swej istocie. Według nauki emocje mają wpływ na funkcjonowanie poszczególnych narządów i odwrotnie.
Mówi o tym, że wszystko co nas otacza przejawia się energią, zwaną Praną, która objawia się w pięciu Świętych Żywiołach: przestrzeni, powietrzu, ogniu, wodzie i ziemi.
Każdy człowiek posiada niepowtarzalną kombinację tych pięciu żywiołów, kierują one wszystkimi funkcjami biologicznymi i psychicznymi ciała, ducha i umysłu. Od nich głównie zależą cechy naszego charakteru, fizjologii i ogólnie wyglądu zewnętrznego. Zaburzenie równowagi między żywiołami jest przyczyną każdej dolegliwości.

Wózki dziecięce X-Lander

Wymiana opon zimowych