close
5 zasad, które zabezpieczą włosy przed szkodliwymi zabiegami chemicznych

5 zasad, które zabezpieczą włosy przed szkodliwymi zabiegami chemicznych

Nastało lato – czas pięknych, słonecznych dni, zwiewnych sukienek i eksponowania wdzięków urody. Nic więc dziwnego, że panie chcą o tej porze roku wyglądać wręcz zjawiskowo. A jedną z głównych kwestii, decydujących o pięknie kobiety, jest stan jej włosów. W okresie letnim szybko rośnie popularność rozmaitych zabiegów fryzjerskich. Jednak nie każda pani wie, że to właśnie one mogą przyczyniać się do osłabienia kondycji włosów oraz ich wypadania. Ale istnieje 5 zasad, które pomogą zadbać o zdrowy, piękny wygląd naszych fryzur.

Zasada pierwsza – wybierz się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego

Rozjaśnianie czy trwała ondulacja to zabiegi, które mogą wyrządzić na głowie wiele szkód. Doświadczony specjalista ma obszerną wiedzę w zakresie chemii i fryzjerstwa, zatem nieopłacalne wydaje się eksperymentowanie samemu w domu. Każdy nasz błąd spowodowany niewiedzą, może przyczynić się do całkowitego zniszczenia struktury włosa, co doprowadzi do ścięcia. W przypadku, gdy jednak zdecydujemy się podjąć farbowania samodzielnie, konieczne jest przeczytanie instrukcji obsługi i postępowanie według jej zasad.

Zasada druga – prawidłowa pielęgnacja włosów przed wizytą u fryzjera

Włosy, które posiadają wysoki poziom nawilżenia, są bardziej odporne na działanie szkodliwych czynników. W przeciwieństwie do suchych i zniszczonych. Włosy zadbane i regularnie pielęgnowane cierpią znacznie mniej podczas farbowania czy stylizacji w wysokiej temperaturze. Jeżeli zaś są w złej kondycji i dodatkowo problematyczne w codziennym ich układaniu, warto wtedy zrezygnować z farbowania na kilka miesięcy i intensywnie je nawilżać naturalnymi preparatami (o nic więcej w artykule na portalu internetowym kreatywna.pl). Znakomicie nadają się do tego różnego rodzaju maski pielęgnacyjne. Dobrym pomysłem jest też dodanie kilku kropel oleju z pestek winogron do mieszanki, która zostanie zaaplikowana na włosy.

Zasada trzecia- dostosowanie zabiegu do stanu włosów

W przypadku, gdy nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, warto zaufać specjaliście, który doradzi najlepsze rozwiązania. Doświadczony fryzjer dostosuje siłę rozjaśniania farby do kondycji włosa i jego poziomu skrętu. Jednak wiele kobiet, słysząc o tym, że niewłaściwie dbają o swoje włosy, obraża się i rezygnuje z usług. A to zupełnie błędne podejście.

Zasada czwarta – podcinanie końcówek

Końce włosów to najstarsze ich fragmenty. Po zabiegu koloryzacji wyglądają one nieestetycznie i dlatego warto je podciąć, aby nie psuły całości fryzury. Należy zdecydować się na pozbycie się przynajmniej 1 cm długości, dzięki czemu kolejne partie włosów nie będą się już tak łatwo rozdwajać i wysuszać.

Zasada piąta – regularna pielęgnacja włosów po zabiegu

To najważniejsza reguła. Co prawda, pielęgnacja ta powinna odbywać się przez całe życie, a tym bardziej po zabiegu, aby utrzymać efekty uzyskane przez fryzjera. Jeśli nie będziemy dbać o nasze włosy, doprowadzi to do ich puszenia i niszczenia. A więc, jeśli zabraknie odpowiedniej pielęgnacji, wizyty w salonie mogą wręcz obrócić się na naszą niekorzyść.
Przeczytaj także: Dogłębna pielęgnacja i regeneracja włosów, czyli innowacyjne kosmetyki z serii Kérastase
Niemniej, podkreślmy jeszcze raz, że o włosy powinniśmy dbać codziennie. Stosowanie odżywek i masek stanowi absolutne minimum, jeżeli chcemy cieszyć się ładnym wyglądem przez cały czas. Nawet mycie włosów powinno być bardzo delikatne. Zaś suszenie – krótkie i nieczęste. Warto też kupić szczotkę z sierścią dzika, która nie szarpie włosów.
Źródło: www.infoss.pl

Prawo jazdy kategorii B – o uprawnieniach

Specyficzne hobby – numizmatyka