close
Między techniką a naturą

Między techniką a naturą

Posiadanie własnego ogrodu daje bezcenną możliwość codziennego delektowania się słońcem i korzystania z uroków lata. Aby odpocząć w naturalnym, kojącym środowisku, nie musimy uciekać za miasto – wszystko, czego potrzebujemy, znajduje się na wyciągnięcie ręki. Aby ogród jak najlepiej spełniał swoją funkcję, nie powinno w nim zabraknąć praktycznego wyposażenia. Jakie meble harmonijnie wtopią się w zieloną scenerię, a jednocześnie będą w nienagannym stanie służyć przez lata?

Trwałe komplety ogrodowe o naturalnym wykończeniu

Naturalne materiały, takie jak wiklina i drewno, być może pięknie prezentują się ustawione na tarasowych deskach wśród bujnych kwiatów, jednak czas działa na ich niekorzyść. Intensywne użytkowanie, ostre słońce i wilgoć prowadzą do powolnego niszczenia powierzchni, którą dodatkowo trzeba raz na jakiś czas impregnować. Jeśli poszukujesz stylowych mebli, które posłużą domownikom zdecydowanie dłużej niż kilka sezonów, warto zwrócić uwagę na komplety ogrodowe wykonane z technorattanu. Nowoczesny materiał inspirowany jest naturalnym rattanem pozyskiwanym z egzotycznych pni palm rotangowych. Mimo tego, że barwiona plecionka do złudzenia przypomina swój pierwowzór, to wykazuje inne właściwości.

Dlaczego technorattan?

Technorattan jest tworzywem, które zrewolucjonizowało rynek wyposażenia outdoorowego. Plecionka o zwartej, nieporowatej strukturze nie absorbuje zanieczyszczeń oraz wody, dzięki czemu meble nie wymagają żadnej impregnacji, a utrzymanie ich w czystości nie stanowi najmniejszego problemu. Co ważne, wyroby z technorattanu są w pełni odporne na działanie zmiennych warunków pogodowych i nie wymagają stosowania zabezpieczeń poza sezonem letnim. Odwiedzając stronę oltre.pl, możesz przekonać się, jak piękną i modną formę mają meble z technorattanu.

Nowy materac – wybierz go z głową!

O jakich miejscach nad morzem najczęściej pisze się w Internecie?