close
Dom kanadyjski w Polsce – czyli wszystko o drewnianych konstrukcjach

Dom kanadyjski w Polsce – czyli wszystko o drewnianych konstrukcjach

Niektórzy słyszeli już określenie „dom kanadyjski” i wiedzą co ono dokładnie oznacza. Inni jednak nie mają o tym zbyt dużego pojęcia, tymczasem technika budowania tego rodzaju domów sprawdza się i w naszym klimacie, który jest bardzo podobny do tego kanadyjskiego czy amerykańskiego. Dlatego właśnie o tego rodzaju budynkach jest u nas coraz głośniej i coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. To drewniane konstrukcje, które nie są wcale szczególnie drogie, a przy tym cechują się stosowną solidnością i zapewniają mieszkańcom bezpieczeństwo. Oto wszystkie najważniejsze informacje na ich temat!
 

Dom kanadyjski – czyli jaki?

Określenie „dom kanadyjski” odnosi się rzeczywiście do typu domu, który przywędrował do nas z Kanady i jest rozpowszechniony właśnie na terenie tego kraju oraz w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Podobne konstrukcje są także stosowane szeroko w krajach skandynawskich, które przecież posiadają surowszy klimat niż w Polsce. Jeśli zatem komukolwiek przychodzi do głowy, że nie powinien mieszkać w domu z drewna, jest w błędzie – i to ogromnym! Domy tego typu powstają dosyć szybko, są dużo tańsze niż inne, a są solidne. Wizualnie dom szkieletowy niczym się nie różni od tradycyjnego, a używane do jego budowy deski są specjalnie wyprawione, zabezpieczone przed działaniem grzybów czy wilgoci. W dodatku wybierane są tylko te najodporniejsze gatunki drewna – niekoniecznie rodzime.
 

Dom kanadyjski – oferta MAWIT

Firma MAWIT – działająca na rynku od roku 2000 – zajmuje się wznoszeniem domów z drewna. Ma na swoim koncie już wiele wykonanych konstrukcji, mnóstwo referencji od zadowolonych klientów i lata doświadczenia w branży, dzięki czemu cała procedura jest zaplanowana co do najmniejszego szczegółu. Na stronie mawit.com.pl można dowiedzieć się więcej na temat realizacji i dostępnych projektów. Dom kanadyjski może z powodzeniem powstać na polskiej ziemi – a jego właściciele będą zadowoleni z mieszkania w nim!
 

Jak urządzić taras i nie zbankrutować?

Jak zamontować detektor gazu?